Strona główna » Artykuły » Dlaczego warto podjąć współpracę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami?

Dlaczego warto podjąć współpracę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Współpraca z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami może nieść ze sobą wiele korzyści, zarówno dla klienta kupującego jak i sprzedającego. Ważne jest, aby podpisać umowę z pośrednikiem, a także być z nim w stałym kontakcie, ustalić wspólnie strategię działania i być otwartym na sugestie pośrednika.

Współpraca pośrednika z klientem sprzedającym.

Podpisanie umowy pośrednictwa z klientem chcącym sprzedać swoją nieruchomość niesie ze sobą wiele korzyści dla klienta. Oddając swoją nieruchomość w ręce doświadczonego sprzedawcy, jakich można znaleźć w #NIERUCHOMOŚCI, klient może oczekiwać, że:

Zaoszczędzi swój czas.

Współpraca z pośrednikiem to przede wszystkim oszczędność czasu dla klienta sprzedającego. Dając pośrednikowi dostęp do nieruchomości, pośrednik może odbierać telefony, odpowiadać na pytania, umawiać spotkania, prezentować nieruchomość, a także prowadzić wszelkie niezbędne działania marketingowe. A to wszystko dzieje się bez większego zaangażowania sprzedającego!

Kupujący zostanie zweryfikowany przez pośrednika.

Pośrednik na spotkaniu z potencjalnym kupującym postara się jak najlepiej zweryfikować jego zdolności finansowe tak, by przedstawiać sprzedawcy jedynie rzetelne oferty kupna.

Pośrednik wesprze klienta w czynnościach formalno-prawnych.

Wszelkie czynności związane ze sprawdzaniem dokumentów, kompletowaniem, przygotowaniem umowy przedwstępnej czy też pomoc w założeniu księgi wieczystej, to tylko niektóre aspekty formalno-prawne, w których pośrednik może pomóc sprzedającemu. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy zbywają nieruchomość i nie są pewne, jak ten proces przebiega na każdym z etapów.

Pośrednik będzie monitorował proces sprzedaży nieruchomości.

Obejmie on opieką wszystkie etapy sprzedaży nieruchomości – od wykonania niezbędnej dokumentacji fotograficznej i odpowiedniego zaprezentowania ofert na stronach ogłoszeniowych, przez podpisanie umowy przedwstępnej aż po Akt notarialny. Warto korzystać ze wsparcia i doświadczenia pośrednika zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych, np. kiedy samodzielnie nie jesteśmy w stanie sprzedać nieruchomości przez długi czas.

Sprzedający otrzyma wsparcie w prowadzeniu negocjacji.

Jeśli umiejętności negocjacyjne, „targowanie się”, ustalanie ceny jest dla sprzedającego czymś trudnym, warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego sprzedawcy. Dzięki temu może udać się sprzedać nieruchomość w cenie wyższej niż pierwotnie założona. Dodatkowo, pośrednik zdejmuje z klienta ciężar emocjonalny takich rozmów, dzięki czemu sprzedający może być spokojniejszy.

Pośrednik skieruje ofertę do bazy swoich klientów, jak również podejmie współpracę z innymi biurami nieruchomości.

Ponieważ biuro pośrednictwa, takie jak #NIERUCHOMOŚCI, zatrudnia kilku pośredników, każdy z nich posiada swoją bazę klientów kupujących. W przypadku, gdy któryś z naszych pośredników wprowadza ofertę do bazy, pozostali otrzymują stosowną wiadomość i jeśli posiadają klienta kupującego, który mógłby wyrazić zainteresowanie daną ofertą, kierują go do niej. Dzięki temu rośnie prawdopodobieństwo, że sprzedający szybciej znajdzie nabywcę.

Sprzedający otrzymuje możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia pośrednika.

To oznacza, że może on zapytać go o wszystko, co związane jest ze zbyciem nieruchomości. Doświadczony pośrednik posiada także ogólne rozeznanie na rynku, jest w stanie pomóc w oszacowaniu wartości nieruchomości, a także podpowiedzieć, w jakim czasie przewiduje, że nieruchomość się sprzeda. Korzystanie z wiedzy i doświadczenia pośrednika oznacza także lepszą prezentację oferty na portalach ogłoszeniowych, ponieważ pośrednik wie, co jest atrakcyjne i na co reagują kupujący.

Współpraca pośrednika z klientem kupującym.

Nie tylko klienci sprzedający nieruchomość mogą liczyć na szereg korzyści wynikających ze współpracy z pośrednikiem. Tutaj również na miejscu pierwszym wymienię przede wszystkim oszczędność czasu. Jak jeszcze pośrednik może wesprzeć klienta kupującego?

Pośrednik wybierze oferty dopasowane do potrzeb kupującego.

Ilość ofert na portalach ogłoszeniowych, a także oferty z rynku pierwotnego, to taka mnogość opcji, że nie jedną osobę mogłoby to przyprawić o zawrót głowy. Dodatkowo, nie każda nieruchomość może posiadać aktualne ogłoszenie, zdjęcia czy posiadać wypisane informacje, których poszukujemy.

Zadaniem pośrednika jest przebić się przez ten gąszcz ofert, znaleźć te, które najlepiej odpowiadają na potrzeby kupującego i zaproponowanie kilku rozwiązań. Jeśli to konieczne, pośrednik skontaktuje się ze zbywcami, aby uzupełnić brakujące informacje o nieruchomości.

Pośrednik sprawdzi stan prawny nieruchomości.

Na kupującego czyha wiele niebezpieczeństw związanych z zakupem nieruchomości. Może być ona obciążona kredytem hipotecznym, służebnością. Można paść także ofiarą wyłudzenia, podpisując niekorzystną umowę przedwstępną lub umowę z osobą, która nie ma mocy prawnej zbycia nieruchomości. Można także kupić działkę pod zabudowę niezgodną z planami zagospodarowania przestrzennego.

Zadaniem pośrednika jest wyłapać wszystkie te problemy i dobrać działanie adekwatne do problemu – poinstruować klienta, jak ściągnąć hipotekę z nieruchomości, którą chce nabyć, poinformować go o wszelkich roszczeniach, jakie toczą się względem nieruchomości czy też uchronić klienta przed podpisaniem niekorzystnej dla niego umowy.

Pomoc w negocjacji ceny nieruchomości.

Skoro możemy kupić coś taniej, to czemu z tego nie skorzystać? Pośrednik, jako doświadczony sprzedawca, może znacząco pomóc podczas prowadzenia negocjacji. Znając rynek, ceny, konkurencję, a także będąc w stanie ocenić stan nieruchomości, a także wyłapać wszystkie problemy związane z jej użytkowaniem (np. konieczność przeprowadzenia remontu), pośrednik może znacząco obniżyć cenę.

Nie bez znaczenia jest także prowadzenie ścisłej współpracy na linii pośrednik-deweloper. Często dzięki temu, że dany pośrednik sprzedaje wiele mieszkań danego dewelopera, jest on w stanie wynegocjować korzystniejszą cenę, niż gdyby klient samodzielnie pojawił się w biurze sprzedaży.

Wsparcie na każdym etapie zakupu nieruchomości.

Pośrednik nie tylko ma za zadanie znaleźć odpowiednie oferty dla kupującego. Może także polecić mu doświadczonego doradcę finansowego, jak również przeprowadzić przez stworzenie i podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego. Upewni się, że strona sprzedająca dokonała wszelkich formalności i przekazała nieruchomość w takim stanie, w jakim zapisano to w umowie i uzgodniono między stronami.

Wsparcie przy zakupie nieruchomości inwestycyjnej.

Klient kupujący nie musi kupować nieruchomości na użytek prywatny. Niektórzy zainteresowani są nieruchomościami na wynajem, do remontu bądź z przeznaczeniem komercyjnym. Doświadczony pośrednik będzie w stanie skontaktować się z bazą swoich klientów sprzedających i zaoferować klientowi inwestycyjnemu różnego rodzaju rozwiązania, dzięki którym kupujący będzie mógł zwiększyć przychód osiągany z nieruchomości.

Wsparcie pośrednika może okazać się bezcenne, zarówno podczas sprzedaży jak i kupna nieruchomości.

Dlatego warto skierować się w stronę doświadczonych pośredników, np. takich pracujących w #NIERUCHOMOŚCI. Dzięki temu, jako klienci, zyskujemy spokój i pewność, że pracujemy z osobą zaangażowaną, której wiedza wielokrotnie może przydać się na różnych etapach przeprowadzania transakcji.

2 thoughts on “Dlaczego warto podjąć współpracę z pośrednikiem w obrocie nieruchomościami?”

Comments are closed.