Strona główna » Artykuły » Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Jak przygotować się do sprzedaży mieszkania?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podczas wystawiania mieszkania na sprzedaż należy zadbać o jego stan oraz wygląd. W zależności od stopnia jego zaniedbania koszty zmian będą różne. Często myśl o sprzedaży mieszkania pojawia się na długi czas przed rzeczywistym jego wystawieniem. Wtedy właściciel zazwyczaj stara się rozłożyć wszelkie ważne remonty w czasie i ogranicza się do usunięcia zagracenia oraz gruntownego uporządkowania przestrzeni. 

Najbardziej przyciągające uwagę elementy mieszkań

Ogólna zasada jest taka, aby poprawić wygląd tych najbardziej widocznych i najważniejszych dla funkcjonowania mieszkania elementów. Przy wymianie ich należy pamiętać, by dostosować je do wyglądu wystroju, ponieważ każdy potencjalny nabywca zauważa estetyczne niespójności, co natychmiast ma wpływ na cenę mieszkania. 

Wygląd ścian kuchni oraz łazienki

Do takich elementów z pewnością należą ściany, warto więc odmalować je, wybierając odpowiednią farbę i zadbać o brak plam i zacieków. Drugim elementem, na który zwracają uwagę kupujący to okna, ponieważ one również wpływają na światło, które wpada do mieszkania. Ważne są również drzwi wejściowe, które powinny być solidne i tym samym odpowiadać za skuteczne zabezpieczenia mieszkania. Istotne są także te prowadzące do poszczególnych pomieszczeń.

Ważnym punktem mieszkania jest kuchnia oraz łazienka. Biorąc pod uwagę ich funkcje sanitarne, należy zadbać o elementy ważne przy zachowaniu czystości, takie jak posadzki oraz kafelki. Ważne, by w pomieszczeniach tych zadbać również o zapach, który z pewnością jest odczuwalny przez oglądających. 

Zdjęcia przyciągające klientów

Tym, co przyciąga potencjalnych nabywców do obejrzenia mieszkania, są zawsze zdjęcia dostępne na portalach aukcyjnych czy pośredniczących w sprzedaży nieruchomości.  Światło jest warunkiem koniecznym do wykonania przyciągających klienta zdjęć. Najlepszy efekt z pewnością daje naturalne światło dzienne, które zawsze zadziała lepiej niż sztuczne oświetlenie. 

Nie jest ważny sprzęt, ale pomysł i taki wybór ujęć, które pozwolą na wydobycie atutów mieszkania czy optyczne zwiększenie jego powierzchni. Warto pamiętać o takich kwestiach, jak brak widocznych rzeczy osobistych czy odpowiednie dekoracje uatrakcyjniające wygląd lokalu.