Strona główna » Artykuły » 5 cech dobrej agencji nieruchomości

5 cech dobrej agencji nieruchomości

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rynek nieruchomości charakteryzuje się dużym poziomem konkurencji. Wiąże się to zarówno z zapotrzebowaniem na mieszkania własnościowe, ale także z samym wizerunkiem agenta, jako osoby dobrze zarabiającej i spełnionej. To także wynik zmian w prawie, które otworzyły drogę do wykonywania tego zawodu. Warto więc wcześniej przyjrzeć się jakimi przymiotami powinna charakteryzować się rzetelna agencja nieruchomości. 

Profesjonalni i doświadczeni agenci 

Muszą być w nim zatrudnienia agenci, którzy mają świetną orientację w rynku nieruchomości, co przekłada się na możliwość szybkiego kojarzenia ze sobą stron transakcji. Z pewnością jest to wypadkową rozpoznawalności i doświadczenia, ponieważ w miarę realizacji nowych zleceń zwiększa się także wiedza oraz wielkość bazy kontaktów.

Komunikatywność i chęć tworzenia relacji

Umiejętność nawiązywania kontaktu to sposób na podtrzymanie zainteresowania inwestorów. Warto zadbać w ten sposób również o poczucie bezpieczeństwa, ponieważ kupno lub wynajem mieszkania zawsze wiąże się z dużymi zobowiązaniami, które mogą czynić klientów nieufnymi. Dobra komunikacja jest sposobem na uniknięcie tego aspektu. 

Dyspozycyjność i otwartość wobec klienta

Agencja nieruchomości powinna rozumieć potrzeby klienta i odpowiednio na nie reagować oraz doradzać, przez co również kreować swój sukces sprzedażowy. Podejście do klienta, jak do partnera – ze zrozumieniem jego oczekiwań – pozwala na tworzenie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa wokół firmy oraz zdobywanie większej liczby klientów.

Terminowość i punktualność

Pośrednicy powinni szanować czas klienta, zachowując wszystkie terminy i dbając o wszelkie formalności. Klient ma prawo żądać, by biuro zajęło się formalnościami związanymi z kupnem, sprzedażą lub wynajmem nieruchomości. Klient musi on być informowany na bieżąco o wszelkich postępach w transakcji, co pozwoli na wykreowanie profesjonalnego wizerunku biura. 

Otwartość na nowe rozwiązania marketingowe

Dobrym świadectwem o podejściu do klienta jest szukanie nowych strategii dotarcia do niego i zainteresowania go. Stanowi to także świadectwo profesjonalizmu i chęci zdobywania nowych doświadczeń oraz uczenia się.