Strona główna » Artykuły » Dzielnice Poznania najbardziej atrakcyjne do zamieszkania

Dzielnice Poznania najbardziej atrakcyjne do zamieszkania

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Poznań to piąte pod względem ludności miasto w Polsce, które wciąż się rozwija. Z tego względu stanowi miejsce chętnie odwiedzane przez licznych turystów, ale także jest miastem, w którym wiele osób decyduje się osiedlić na stałe. W przypadku Poznania można wyróżnić pięć głównych dzielnic, które podzielone są na szereg mniejszych osiedli. Są to Grunwald, Jeżyce, Wilda oraz Stare i Nowe Miasto, Najbardziej popularnymi dzielnicami  do zamieszkania są Stare Miasto oraz Grunwald. Dzielnice te charakteryzują się dużym zróżnicowaniem cen, co wpływa na możliwość dopasowania oferty do oczekiwań inwestora.

Ceny nieruchomości, podobnie jak w innych miastach, zależą od lokalizacji mieszkania, typu budownictwa, ilości pomieszczeń oraz wyposażenia. W znalezieniu oferty, która spełni wszystkie wymagania pomóc może nasza agencja nieruchomości. W Starym Mieście można wyróżnić Strzeszyn i Piątkowo, które są okolicami uznawanymi nie tylko za najbardziej bezpieczne, ale także najczystsze i najbardziej zielone. Strzeszyn jest osiedlem nieco oddalonym od centrum, które sprawdzi się dla osób lubiących aktywny wypoczynek oraz dla rodzin z dziećmi.

Piątkowo, to tak zwana ,,sypialnia” Poznania, gdzie można znaleźć zarówno domki jednorodzinne, bloki z wielkiej płyty oraz nowo powstałe budynki. Z kolei Grunwald to dzielnica, która leży blisko centrum Poznania i jest z nim bardzo dobrze skomunikowana.  Warto także zaznaczyć, że to właśnie w tej dzielnicy pojawia się najwięcej inwestycji, które cechują się niską ceną.

Na co zwracać uwagę szukając mieszkania?

Zakup mieszkania jest inwestycją, która wymaga nie tylko kapitału, ale także przemyślanych decyzji. Poszukiwania ofert mieszkaniowych warto rozpocząć od ustalenia najważniejszych kwestii, co pozwoli na zawężenie kryteriów. Wśród elementów, które warto rozważyć, znajdują się metraż, liczba sypialni, układ pomieszczeń, rodzaj nieruchomości, a co za tym idzie, także ewentualne przeprowedzenie remontu.

Istotną kwestią jest także lokalizacja. Warto zwrócić uwagę na to, jaki jest dojazd do pracy, szkoły lub uczelni. Należy także dopasować lokalizację do własnych oczekiwań i upodobań. Nie wolno zapomnieć o rozważeniu piętra, na którym znajdzie się mieszkanie ewentualnego balkonu, miejsca postojowego i windy. Najważniejszą kwestią jest jednak budżet, który należy przedstawić pomagającej w poszukiwaniu nieruchomości agencji.