Strona główna » Artykuły » Jak korzystnie zaprezentować nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż?

Jak korzystnie zaprezentować nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – głosi stare porzekadło. Odnosi się to też do mieszkań i domów na wynajem. Im lepiej zaprezentujesz nieruchomość, tym większa szansa, że szybciej znajdzie ona nabywcę, a cena, jaką uzyskamy będzie satysfakcjonująca. Jak olśnić potencjalnego kupującego i sprawić, że zakocha się w Twojej nieruchomości?

Liczy się pierwsze wrażenie

Ogromne znaczenie ma to jakie wrażenie odniesienie kupujący przy pierwszym oglądaniu mieszkania. W ciągu pierwszym chwil może się nim zachwycić, lub przeciwnie, uznać, że wcale nie chce tutaj mieszkać. Dlatego tak ważne jest, aby już na początku go przekonać. W przypadku domu na sprzedaż, znaczenie będzie miał wygląd ogródka, widok drzwi wejściowych czy okien, w przypadku mieszkania – to jak prezentuje się klatka schodowa i okolica. Już w samym mieszkaniu zadbaj o atrakcyjny wygląd korytarza, przez które przechodzi kupujący.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie lub dom korzystnie, usuń Twoje osobiste przedmioty z zasięgu wzroku kupującego. Choć może Ci się wydawać, że rodzinne zdjęcia, dziecięce zabawki czy stare bibeloty tworzą swojską atmosferę, potencjalny nabywca może być innego zdania. Chce w końcu zobaczyć mieszkanie w całej okazałości, a nie graciarnię pełną rozpraszających przedmiotów. Jeśli masz w domu meblościankę pamiętającą głęboki PRL lub lata 90. zastąp ją nowymi meblami, nawet z popularnych salonów.

Przed zaprezentowaniem nieruchomości kupującemu warto ją dokładnie wysprzątać, odmalować w jasnych kolorach. Zadbaj o spójność kolorystyczną. Możesz również wstawić kwiaty, które je zazielenią i nadadzą domu lub mieszkaniu bardziej przyjazne oblicze. Usuń też wszystkie usterki, nie tylko te widoczne gołym okiem.

Warto przemyśleć też funkcje, jakie poszczególne pokoje będą miały dla kupujących. Co stanowi o ich wartości, gdzie urządzą jadalnię, które pomieszczenie posłuży za sypialnię.

Zadbaj również o dobre zdjęcia. Źle wykonane fotografie, nawet najatrakcyjniejszej nieruchomości, mogą sprawić, że potencjalni kupujący nie zwrócą na nią uwagi.

Kupujący poszukujący mieszkania na sprzedaż w Poznaniu doceni Twoje starania w celu. Nasza firma chętnie udzieli szczegółowego wsparcia w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży.