Strona główna » Artykuły » Jak korzystnie zaprezentować nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż?

Jak korzystnie zaprezentować nieruchomość przeznaczoną na sprzedaż?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jak Cię widzą, tak Cię piszą – głosi stare porzekadło. Odnosi się to też do mieszkań i domów na wynajem. Im lepiej zaprezentujesz nieruchomość, tym większa szansa, że szybciej znajdzie ona nabywcę, a cena, jaką uzyskamy będzie satysfakcjonująca. Jak olśnić potencjalnego kupującego i sprawić, że zakocha się w Twojej nieruchomości?

Liczy się pierwsze wrażenie

Ogromne znaczenie ma to jakie wrażenie odniesienie kupujący przy pierwszym oglądaniu mieszkania. W ciągu pierwszym chwil może się nim zachwycić, lub przeciwnie, uznać, że wcale nie chce tutaj mieszkać. Dlatego tak ważne jest, aby już na początku go przekonać. W przypadku domu na sprzedaż, znaczenie będzie miał wygląd ogródka, widok drzwi wejściowych czy okien, w przypadku mieszkania – to jak prezentuje się klatka schodowa i okolica. Już w samym mieszkaniu zadbaj o atrakcyjny wygląd korytarza, przez które przechodzi kupujący.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie lub dom korzystnie, usuń Twoje osobiste przedmioty z zasięgu wzroku kupującego. Choć może Ci się wydawać, że rodzinne zdjęcia, dziecięce zabawki czy stare bibeloty tworzą swojską atmosferę, potencjalny nabywca może być innego zdania. Chce w końcu zobaczyć mieszkanie w całej okazałości, a nie graciarnię pełną rozpraszających przedmiotów. Jeśli masz w domu meblościankę pamiętającą głęboki PRL lub lata 90. zastąp ją nowymi meblami, nawet z popularnych salonów.

Przed zaprezentowaniem nieruchomości kupującemu warto ją dokładnie wysprzątać, odmalować w jasnych kolorach. Zadbaj o spójność kolorystyczną. Możesz również wstawić kwiaty, które je zazielenią i nadadzą domu lub mieszkaniu bardziej przyjazne oblicze. Usuń też wszystkie usterki, nie tylko te widoczne gołym okiem.

Warto przemyśleć też funkcje, jakie poszczególne pokoje będą miały dla kupujących. Co stanowi o ich wartości, gdzie urządzą jadalnię, które pomieszczenie posłuży za sypialnię.

Zadbaj również o dobre zdjęcia. Źle wykonane fotografie, nawet najatrakcyjniejszej nieruchomości, mogą sprawić, że potencjalni kupujący nie zwrócą na nią uwagi.

Kupujący poszukujący mieszkania na sprzedaż w Poznaniu doceni Twoje starania w celu. Nasza firma chętnie udzieli szczegółowego wsparcia w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży.