Strona główna » Artykuły » Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Czym jest home staging?

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. Czym jest home staging?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Home staging (znany również jako homestyling) to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży na rynku nieruchomości, tak, aby osiągnęła ona jak najwyższe zainteresowanie kupujących, posiadała najwyższą płynność (czyli możliwość szybkiego zbycia) oraz mogła zostać sprzedana za możliwie najwyższą ceną. Jednym zdaniem – celem tego procesu jest doprowadzenie do sytuacji, w której oferowane mieszkanie lub dom będzie jak najatrakcyjniejsze.

Choć poprawa jakości mieszkania na sprzedaż kosztuje, ta inwestycja może się szybko zwrócić.

Jak przyciągnąć uwagę kupujących?

Jak osiągnąć poprawę wyglądu nieruchomości, tak, aby zmaksymalizować zysk ze sprzedaży? Powinniśmy zacząć od konsultacji ze specjalistą od wystroju nieruchomości i identyfikacją grupy docelowej. Czy przygotowujemy mieszkanie raczej pod sprzedaż młodemu profesjonaliście pracującemu w kreatywnym zawodzie, czy raczej celujemy w małżeństwo z dwójką dzieci? Kolejnym krokiem jest poprawa ogólnego wyglądu nieruchomości. Można to osiągnąć poprzez odpowiednie pomalowanie ścian, układ w mieszkaniu, wstawienie atrakcyjnych mebli, krzeseł i sof czy zadbanie o wykończenie podłóg i sufitów czy kafelków w łazience. Nawet małe szczegóły takie jak poduszki, koce i ręczniki widoczne na zdjęciach mieszkania mogą mieć znaczenie. Pomocne mogą być również obrazy i zdjęcia zawieszone na ścianie. Wszystko co będzie kusiło kupujących.

Mieszkanie, które przeszło proces home stagingu będzie dużo wyżej wyceniane i łatwiejsze w sprzedaży przez pośrednika nieruchomości. Jeśli chcesz sprzedać dom w okolicach Poznania lub mieszkanie w samym Poznaniu możesz skorzystać z usług naszej firmy. Oferujemy indywidualne podejście i wspieramy Cię od momentu przyjęcia Twojej oferty do bazy, po wsparcie sprzedażowe i działania marketingowe. W ramach tego przygotujemy również profesjonalną sesję zdjęciową, dzięki której Twoje mieszkanie lub dom wyróżni się w oczach klientów. W naszej ofercie posiadamy również kompleksowe wykończenie wnętrz. Warto zapoznać się z naszą ofertą, by sprzedać nieruchomość z odpowiednim zyskiem!