Strona główna » Artykuły » Liczba pokoi, jako ważne kryterium wyboru mieszkania

Liczba pokoi, jako ważne kryterium wyboru mieszkania

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Osoby, którym zależy na kupnie lub wynajmie komfortowego mieszkania, szukają miejsc, kierując się określonymi kryteriami. Warto podkreślić, że podjęcie ostatecznej decyzji nie jest łatwe, nie tylko ze względu na liczbę ofert, ale również ze względu na ceny mieszkań i domów. Czy jednak powinien to być jedyny wyznacznik? Czym kierować się podczas dokonywania ostatecznej decyzji, która może zaważyć na całym życiu?

Nie tylko cena jest ważna

Choć wiele par decyduje się na wzięcie kredytu na zakup mieszkania lub domu, okazuje się, że nie tylko cena jest dla nich ważna, choć jest to jedno z pierwszych kryteriów, które biorą pod uwagę. Jednym z czynników, który decyduje o tym, że pary wiążą się ogromnym kredytem na wiele lat, jest powierzchnia danego mieszkania. Przyglądając się badaniom, które prowadził Instytut Gospodarki nie sposób nie zauważyć, że liczba pokoi i metraż mieszkania jest kluczową kwestią dla prawie ¼ badanych. 

Zanim kupujący wybiorą ostateczne lokum, zastanawiają się nie tylko nad jego wielkością, ale również nad liczbą pokoi. Okazuje się bowiem, że mieszkania są różne i na dużej powierzchni mogą być rozlokowane jedynie dwa pokoje. Można też spotkać lokale, gdzie na 40 m kw. można znaleźć 3 albo czasami 4 pomieszczenia. To, co wybiorą potencjalni kupujący, zależy w dużej mierze od ich oczekiwań i planów na przyszłość. Decydując się na określoną nieruchomość, dobrze jest zastanowić się i ewentualnie zapytać agenta, czy daną przestrzeń można dowolnie podzielić w sposób, który pozwoli kupującym czuć się na niej komfortowo. Ciekawym rozwiązaniem na małych przestrzeniach, na których nie można wyodrębnić wielu pokoi, są mieszkania wysokie, pozwalające na wyodrębnienie antresoli, służącej jako sypialnia.