Strona główna » Artykuły » Rynek nieruchomości w Wielkopolsce. Charakterystyka

Rynek nieruchomości w Wielkopolsce. Charakterystyka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Poznań należy do miejsc, w którym odnotowano najwyższy wzrost liczby mieszkań. Jest to spowodowane tym, że mnóstwo młodych osób przyjeżdża tutaj na studia lub do pracy. Wraz z popytem rosną ceny mieszkań. Wielu ekspertów uważa, że rynek mieszkaniowy w Wielkopolsce jest najlepszy w kraju. Deweloperzy odnotowują rekordowe wzrosty i spodziewają się coraz lepszych wyników sprzedaży. 

Czy warto kupić mieszkanie w Wielkopolsce?

Najwięcej mieszkań w Wielkopolsce kupuje się oczywiście w Poznaniu. Co prawda, ceny mieszkań nie należą do najtańszych w kraju, lecz to nie odstrasza nowych inwestorów. W samym tylko 2018 roku oddano prawie 2 tysiące lokali, zostawiając pozostałe miasta w tyle. Duża część nabywców mieszkań przeznacza je na wynajem, ponieważ co roku do Poznania przyjeżdża mnóstwo studentów z całej Polski. Cena kupna mieszkania w dużej mierze zależy od jego lokalizacji. Najdroższe oferty znajdują się w centrum stolicy Wielkopolski, natomiast dużo tańsze nieruchomości są w okolicach Poznania lub w mniejszych miastach województwa, takich jak Piła czy Gniezno. Warto zaznaczyć, że dojazd z okolic powiatu poznańskiego jest szybki, a komunikacja w mieście jest bardzo rozwinięta.

Warto zaznaczyć, że w samym Poznaniu i Wielkopolsce przeprowadza się inwestycje, takie jak budowa dróg czy tworzenie nowych linii tramwajowych, dzięki czemu wartość mieszkań będzie rosła. Zdecydowana większość ofert to nieruchomości o powierzchni od 40 do 60 m2. Należy też wspomnieć, że Wielkopolska ma najniższe bezrobocie w całym kraju, dlatego mnóstwo ludzi przeprowadza się tam, poszukując zatrudnienia. Warto zatem znaleźć dobrego agenta nieruchomości, który zna lokalny rynek i pomoże znaleźć odpowiednie lokum w atrakcyjnej cenie.